Чому Росія гальмує початок виробництва літака Ан-70?

Чому Росія гальмує початок виробництва літака Ан-70?

Чому росіяни так неохоче ставляться до спільного виробництва військово-транспортного літака Ан-70? Навіть незважаючи на попередні домовленості про співпрацю з українським ДП «Антонов»? Ось і нещодавно на московській міжнародній конференції «Російсько-українські відносини: реалії та перспективи» генконструктор Д.Ківа повідомив, що росіяни відмовляються приймати технічну документацію, за якою має розпочатися складання літака. Не зважаючи навіть на те, що український і російський віце-прем’єри місяць тому погодили всі необхідні умови спільної співпраці. Сайт ForUm звернувся до українських аналітиків з проханням прокоментувати цей факт.

Ось що про це думає Президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен — Інтел» Віктор Гвоздь

 

— Однозначно, це політично мотивоване рішення. І чим ближче до підписання Асоціації з ЄС, тим більше буде саме таких рішень. Це зайвий раз свідчить: з Росією, а, відповідно, і зі структурами, в організації яких вона доклала руку, — Митним Союзом і Євразійським Союзом — не можна конструктивно і рівноправно співпрацювати, тому що вона розглядає ці організації, як такий собі «ремейк» Радянського Союзу. До того ж у гіршому варіанті.

Врахуйте: клони ніколи не були і не будуть кращі за оригінал.

Невже Ківа ще не усвідомив, що з Росією не варто мати спільних справ? Нехай він поцікавиться у Богуслаєва (почесного президента «Мотор Січі»), який є одним із прихильників вступу України у Євразійський і Митний Союзи, як він проштовхував свої двигуни на російський ринок! Хоча тоді також були певні домовленості і обіцянки... А що в результаті? Росіяни замість українських двигунів прийняли французький і американський. Не будемо розповідати про причини російського «смаку» у таких справах. Тут все зрозуміло без слів. Принаймні, для тверезо мислячих громадян.

Так що ж робити при такому стані справ? Необхідно робити ставку на справжніх партнерів і одночасно розплющувати очі політично сліпих, пояснюючи на реальних прикладах, що саме нас чекає на величезному ринку Митного Союзу. А якщо не вірите, поцікавтеся у наших сусідів із Білорусі про їхні «вигоди» від такої співпраці, про рівноправ'я в ухваленні рішень і т.д.

 


  
Новини Центру
Геополітичний щоденник Віктора Гвоздя
… Як наше слово відгукнеться
… Як наше слово відгукнеться

Віктор Гвоздь

...нібито посол США в Україні викликав на килим лідера партії «Свобода» для суворого зауваження...

Паралелі і меридіани Богдана Соколовського
Україні не варто шукати справедливої ціни за російський газ у Стокгольмі…
Україні не варто шукати справедливої ціни за російський газ у Стокгольмі…

Окремі українські політики і експерти рекомендують українській державі позиватися до Стокгольмського суду...